10line Gazaete
TR, Antalya
EXPO ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNDÜ

EXPO ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNDÜ

Türkiye’nin ilk ve tek Expo’su olan Expo 2016 Antalya 1 Haziran 2018 itibari ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne devredilmişti.

 İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa ÖZEN tarafından eski görkemli günlerine geri döndürülmek için başlatılan hummalı çalışmalar sonunda neticesini verdi. Alanın İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne devrine müteakip alt yapı ile ilgili teknik çalışmalar kapsamında tamir ve tadilata büyük önem verilerek alanın eksikleri giderildi. Açılışındaki çocuk ve çiçek temasına uygun olarak geleneksel hale getirilmeyi hedefleyen “20-23 Nisan Expo Festivali” ile kültürel aktivitelere start verildi. Bu kapsamda coşkulu bir festivale ev sahipliği yapan Expo Antalya ziyaretçi akınına uğradı. Festivale gelen ziyaretçiler alanın eski günlerini aratmadığını ve yapılan aktiviteler ile Antalya kültürel hayatına entegre olmasının sevindirici olduğunu belirttiler.

Birbirinden güzel ve sayısız aktivite ile Antalyalılara 4 gün boyunca neşe ve heyecan dolu saatler yaşatan Expo Antalya Festivali kapsamında 1. gün araç korteji ile başladı. Korteje karavancılardan, motosikletçilere birçok farklı toplumsal gruptan yediden yetmişe çok sayıda katılım oldu. Konyaaltı’ndan başlayan kortej bayraklar eşliğinde Expo Festival Alanına ulaştı.

Dünya Tay-Kik Müsabakalarına ev sahipliği yapan alanda heyecan doruğa ulaştı.

Hereos Band grubunun eğlenceli gösterileri, Alfa Müzik Grubu ve Başarı Spor Kulübü gösterilerinin ardından Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço “Adam Olacak Çocuk” yarışmasına online başvuru yapan 1000 çocuk arasından kura ile belirlenen çocukları yarışmaya aldı. Expo festivalinin resmi sunucusu İbrahim Yavuz’un eğlenceli sunumu ile katılımcılar unutulmaz bir gün yaşadılar.

Festivalin ikinci gününde Expo Antalya’da eğlence tüm hızıyla devam etti. Festivalin ikinci gününde,  Bilfen Orkestrası, Anne, Çocuk Futbol Turnuvası, Devlet Opera ve Bale Çocuk Oyunu, “Sihirli Dünya” Latin Dans Gösterileri, Başarı Spor Kulübü Gösterileri ve gecenin finalinde Kalben Konseri ile katılımcılar unutulmaz bir gece yaşadılar.

Festivalin üçüncü gününde de katılımcılar, Expo Antalya’da Bubble Çocuk Orkestrası, Uçurtma Şenliği, Yaşlı Evleri Dans Grubu ile eğlenceli zamanlar geçirdiler. Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası, Akant Okulları Korosu ile de vatandaşlarımız Gençlik Orkestrası ile hoş vakit geçirdiler.

Festivalin dördüncü gününde 23 Nisan’da ise özellikle çocuklarımıza yönelik etkinlikler ile devam etti. 23 Nisan etkinliklerinde Ukrayna Kültür ve Sanat Korosu, Alfa Müzik Grubu, Flyboard Gösterisi ve günün sonunda 90’lar konseri ile katılımcılar unutulmaz bir gece yaşadılar.

İl Müdürü Mustafa ÖZEN “Expo 2016 Antalya Müdürlüğümüz uhdesine geçtikten sonra 2018’in ikinci yarısında 60 bin kişi giriş yaptı. EXPO 2016 Antalya alanında girişler ve otopark ücretsiz ve deyim yerindeyse artık yok yok. Yiyecek ve içecek fiyatları Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (AESOB) fiyat tarifelerini geçemez. STK’lar burada kendilerini tanıtma fırsatı bulabilecek. Ayrıca çeşitli şehirlerin kendilerini tanıttıkları evler yine yerini alırken yöresel lezzetleri misafirlerine sunacaklar. Kır düğünü ya da nişanı yapmak isteyenlerin yer arayışları listesine EXPO Antalya alanını da dâhil etmeleri gerekecek. Zira hem yeşil alanda hem göl kenarında hem de ekonomik olarak daha cüzi. Kapalı ve açık alanları ile de çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanan EXPO 2016 Antalya alanında kendisini göstermek isteyen guruplar da ücretsiz olarak konser verebilecek. Hatta EXPO 2016 Antalya alanını gezerken çeşitli noktalarda sokak müzisyenleri ile dahi karşılaşmanız mümkün görünüyor. Expo 2016 Antalya alanına yılın her günü bekliyoruz ”dedi.


2019-04-25 04:34:48
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0Helal olsun!
0Yerim!
0Çok acı...
0Hoş değil!
0Kızgın!
0Çok iyi!
0Yok artık!

Yazıyı PaylaşKategoriden Öne Çıkanlar

Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz