10line Gazaete
TR, Antalya
İşte AKKDER’in yeni yönetimi

İşte AKKDER’in yeni yönetimi

"AKKDER (Araç Kiralama Kuruluşları Derneği) yeni yönetimini seçti. 9 Şubat tarihinde yapılan kurulda AKKDER başkanı Çiğdem Koşan oldu. Yönetim kurulunda; Cafer Yüce, Faruk Sayın, Ahmet Ayvazoğlu, Çağrı Oğuz, DoğanKaya ve Hüseyin Ünal yer aldı.

13 yılı geride bırakan AKKDER yeni hedeflerinin kanuni sorunların çözümü olduğunu belirtti. Kan davalarındandolayı mağdur olduklarını aktaran dernek üyeleri işleten sıfatının üzerlerinden alınması gerektiğini söylediler. KABİS ( Kiralık Araç Bildirim Sistemi ) tarafından kiraya verilen araç ile kiralayan kişi bilgilerin polis sistemine eklendiğini, kiralayan kişininişlediği trafik suçlarından yine kiralayan kişinin sorumlu olmasıgerektiğini vurguladılar. Kiralanan araca kesilen trafik cezalarının otomatik olarak sistemdeki sürücünün TC’sine veya yabancı ise pasaportuna yazılması gerektiği belirtildi. Resmi olmayan kayıt dışı firmalar da KABİS’ın faydasını göreceği için sisteme dahil olacaktır. Kayıt dışı firmalarda kendiliğinden ortadan kalkacağını belirtildi. Ticari taksilerde olduğu gibi kiralık araçlardan da ÖTV alınmaması gerektiği, alınan aracın 2 yıl sonra satılmasıgerektiği ve 2 yıl sonra satılan araç için de %1 KDV kesilerek satılması gerektiği aktarıldı.Yeni yönetim, geçtiğimiz aylarda vefat eden AKKDER  Eski başkanı Ergün Akça’yı rahmetle andılar.

 


2019-02-11 08:45:46
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0Helal olsun!
1Yerim!
0Çok acı...
0Hoş değil!
0Kızgın!
0Çok iyi!
0Yok artık!

Yazıyı PaylaşKategoriden Öne Çıkanlar

Yorumlar

  1. AKKDER UYELERİ
    2019-02-13 08:18:19

    AKKDER uyesı olarak yenı yonetımı kutlar ve basarılar dılerım. Bır an once KABIS ıle alakalı sorunlar cozulmelıdır. Uzerımızdekı Isleten sıfatının kaldırılması gerektıgını dusunuyoruz.

Habere Yorum Yaz