10line Gazaete
TR, Antalya
KADEM’de ilk mezunlar

KADEM’de ilk mezunlar

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya İl Temsilciliği’nin yürüttüğü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği ‘Geleceğe İşbaşı’ projesi ilk mezunlarını verdi

Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM) bünyesinde kalan 18 genç kızın  mesleki eğitim ve istihdamını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen projenin sertifika törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, projenin katılımcıları ve partnerleri katıldı.

KADEM Vakfı Antalya Kız Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşen mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan KADEM Antalya il Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş, “KADEM Antalya Temsilciliği olarak 2 yıldır çeşitli çalışmalar yürüttük bu çalışmaların en özeli olarak nitelendirebileceğim projelerden birisi ise ‘Geleceğe İşbaşı’ projesi. Bu proje ile hedefimiz genç kızlarımıza istihdam sağlamanın yanı sıra psikolojik, sosyal ve kültürel destekle hayata daha güçlü tutunmalarını sağlamak. 3.5 aydır eğitim gören 18 genç kızımızın kişisel ve mesleki değişimlerini gözlemlemek bizler için gurur verici oldu. Aynı zamanda projede görev alan mentörlerimiz ve rehber öğretmenlerimiz genç kızlarımızla görüşmeler yaparak iş hayatına uyumlarını kolaylaştıracak çalışmalar yürüttü. Bu çalışmalarda emeği geçenlere gönülden teşekkür ederim” dedi.

 

Vali yönetimi kutladı

Programda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, projenin öneminden bahsederek partnerleri olduğu Geleceğe İşbaşı Projesinden ötürü yetiştirilen genç kızlar adına KADEM’e teşekkür etti. ‘Geleceğe İşbaşı’ projesinin Sivil toplum-kamu iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu belirten Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, “Güzel bir sosyal sorumluluk projesinin finalinde beraberiz. Genç kızlarımızda burada aldıkları eğitimin üzerine yeni şeyler koymak zorundalar ki hayatta başarılı olsunlar. Bugün diplomayı aldık her şey bitti derlerse kaybeden olurlar. KADEM’in bir taraftan sivil toplum kuruluşlarıyla bir yandan kamu kurumlarıyla güzel işbirliği var. Bu güzel işbirliği neticesinde güzel faaliyet ortaya çıkıyor. Bu tür işbirliklerinin devam ettirilmesini diliyoruz. Bu akşam mezun olan kızlarımızı kutluyorum. Emeği geçen başta KADEM Antalya temsilciliğini ve öğretmenlerimizi de kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Haber Merkezi

 

 


2017-07-06 18:33:15
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0Helal olsun!
0Yerim!
0Çok acı...
0Hoş değil!
0Kızgın!
0Çok iyi!
0Yok artık!

Yazıyı PaylaşKategoriden Öne Çıkanlar

Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz