10line Gazaete
TR, Antalya

Biri artık dur desin

Doğası, güneşi ve denizi nedeniyle Antalya Türkiye’nin en gözde yerlerinin başında geliyor.

 

Her yıl 10 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist burayı ziyaret ediyor.

Bilindiği üzere eğlence sektöründe de Antalya zirvede.

Kentimize gelenler sadece deniz ve güneşten yararlanmıyor.

Heyecan arayanlar da yok değil.

İhtişamıyla büyüleyen Toros Dağları’nın yolunu tutan da mevcut, adrenalinin zirveye çıktığı doğa sporlarıyla hayatlarında yeni sayfalar açan da.

Ancak başka eğlence arayışında olan misafirlerimiz var!

Bu kişiler kimi zaman sağlıksız gece kulüplerini, kimi zaman da masaj salonu adı altında faaliyet gösteren mekanları ziyaret ediyor.

Bu kadar şanslı olmayan da var elbette!

Bunların adresi ise Konyaaltı Sahili, Kışla Mahallesi ve 100. Yıl Caddesi başta olmak üzere sokak araları, apartman boşlukları oluyor.

Son günlerde bu tür vukuatlar can sıkmaya başladı.

İş o kadar ileriye gitti ki bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar neredeyse isyan edecek duruma geldi.

Bu tür olaylar nedeniyle balkonuna çıkamayan, çıktığında kirli pazarlıklara şahit olan vatandaş, yıllardır kanayan yara haline gelen bu olaya birinin artık dur demesini istiyor.

Sayısız vali ve emniyet müdürü geldi geçti Antalya’dan. Maalesef ki hiç biri bu konuya bir çare bulamadı. Bulamadıkça da haklı olarak ‘Nerede bu devlet’ söylemleri daha gür çıkmaya başlıyor.

Olay gerçekten ciddi.

Bölgede oturanlar travesti ve hayat kadınları nedeniyle ne yapacağını şaşırmış durumda. Bina girişleri, bahçeler prezervatiften geçilmiyor. Yapılan fuhuş pazarlığının çocuklar üzerinde olumsuz etki yarattığını söylüyorlar.

Söylüyorlar söylemesine de kimin umurunda.

Evet, sadece polisiye müdahalelerle bu tür olayların sona ermesi zor. Ben de biliyorum. Her fırsatta bu mazeretin arkasına sığınanlar düşünecek bunun çözümünü. Onlardır devletin memuru, devletin kolluk kuvvetleri, kanun güçleri. Vatandaşın can ve mal güvenliğinden onlar sorumludur. Dolayısıyla çözüm üretecek onlardır. Vatandaşın çözüm için başvuracağı da onlardır.

Evet, gerçekten yukarıda dile getirdiğim adreslerde hayat kadınları ve travestilerin tutumu Antalya’ya yakışmıyor. Bir şekilde bir çözüm bulunmalı. Bunu yaparken hukuksuzluğu kastetmiyorum. İnsan hakları çerçevesinde bir çare bulunsun istiyorum, istiyoruz. Örneğin daha önce de gündeme geldi. Ben de bir kez daha vurgulamak istiyorum. Seks işçilerine bir yer verilemez mi? Şehir dışında bir alan tahsis edip bu insanlar buraya gönderilemez mi? Bence yapılabilir. Ayrıca bu birçok açıdan da iyi olur. Öncelikle turizmin başkentinde kötü görüntü ortadan kalkar. Vatandaş derin bir nefes alır. Fuhuş yapan ve yapmak isteyen daha rahat bir ortama kavuşur. Haksız mıyım?

2017-06-27 17:01:50 -

Yazıyı Paylaş


Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz