10line Gazaete
TR, Antalya

Trafik kısmen rahatladı

Bilmem farkında mısınız?

Bir süre önce Büyükşehir Belediyesi kent içinde bazı caddelere el attı.

Teomanpaşa Caddesi, Güllük Yener Ulusoy Caddesi, Andızlı Mezarlığı alt geçi bunlardan bazıları.

Malumunuz bu bölgelerde trafik sıkışır, özellikle mesai saatleri başlangıcı ve bitiminde deyim yerindeyse dakikalarca yolda kalırdık.

İsyan çıkar, hem maddi, hem zaman kaybı yaşanırdı.

Ancak artık o sıkışıklık yok.

Büyükşehirli yetkililer bu bölgelere el attı, trafiği rahatlattı.

Örneğin Teomanpaşa Caddesi’nde bisiklet yolu yeniden belirlendi. Yapılan düzenlemeyle bu yolu artık araçlar işgal edemiyor. Böylelikle bisiklet kullananlar da rahatladı. Yolun sağ bölümü ise araçların park yapması için ayrıldı. Yol da tek şeride düşürüldü. Böyle olunca trafik kesintisiz akıyor. Sadece trafik ışıklarda duruluyor.

Bir başka örnek de Yener Ulusoy’da yaşanıyor. Şarampol’ü 100. Yıl’a, Güllük’ü Sigorta’ya bağlayan kavşakta artık eskisi gibi dur-kalk kalmadı.

Zira 100. Yıl’dan Şarampol’e veya Şarampol’den 100. Yıl’a gitmek isteyenler alt geçidi kullanmak zorunda. Öyle üstten geçip gitme şansı yok artık. Daha önce bu istikameti kullanan sürücüler isteğine göre alt veya üst yolu kullanıyordu. Böyle olunca trafik keşmekeşe dönüyordu.

Yine 100. Yıl’dan gelip Çallı veya Güllük Caddesi’ne dönmek isteyenler alt geçide girmeden üst yolu kullanıyor. Kullanmak zorunda. Yani doğru gitmek isteyenler alt geçitleri kullanarak, sağa veya sola dönmek isteyenler ise üst yola devam edebiliyor.

Aynı durum Mark Antalya’nın bulunduğu Şarampol Kavşağı’nda da geçerli. Biliyorsunuz bu bölgede de trafik çok sıkışırdı. Ancak şimdi burası da geçmişe oranla daha rahat.

Tüm sözünü ettiğim bu çalışmalar öyle milyonlar harcanarak yapılmadı. Çok küçük rötuşlarla bu sıkıntı çözüldü. Söylediklerim size abartılı gelebilir. Ancak sözünü ettiğim bölgelerden geçerken lütfen trafik akışına iyi dikkat edin. Sonra da geçmişle, daha doğrusu bir kaç ay önceyle kıyaslayın. O zaman bana hak vereceğinizi düşünüyorum.

Buradan bunu düşünen ve uygulayan herkesi kutluyorum, bu tür çalışmaların devamını bekliyorum. 

2017-10-12 03:47:53 -

Yazıyı Paylaş


Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz