10line Gazaete
TR, Antalya
Otogarda dehşet görüntüler

Otogarda dehşet görüntüler

Antalya’da bir müzisyen, otogara çişini yapınca gözaltına alındı. Güvenlikçilerin saldırdığı Ferhan Taştekin, “Beni linç ediyorlar” diye bağırdı

Ferhan Taştekin isimli bir kişi 22 Mayıs 2019 gecesi Antalya Otogarında bahçeye çişini yapmaya başladı. Durumu fark eden otogarın teknik personeli kendisini uyardı. Alkollü olduğu öne sürülen şahıs bu uyarıya iddia o ki hakaretle yanıt verdi. Olay tartışmaya, ardından arbedeye döndü. Haber verilen otogarın özel güvenlik görevlileri ve amirleri olay yerine geldi. Şahıs, “hayasızca harekette bulunmak” iddiasıyla polise teslim edilmek üzere gözaltına alınmak istendi.

Bir anda kaçmaya başladı

Bu sırada Taştekin cep telefonuyla kayıt yapmaya ve “Arkadaki kalabalığı görüyorsunuz. Beyaz gömlekli, amirim, beni almakla tehdit eden diğer ağabeyciğiniz! Bak, telefonuna bakıyor! Gel abi kendini tanıt sen bir bana!” dedi. Güvenlik görevlilerinin kendilerini kameraya tanıtmalarını istedi. Görevliler, otogara çişini yaptığı için kendisini gözaltına almak istediği sırada, o an kayıtta olan kamerayla kaçmaya başlayarak, “Bakın nasıl vuruyorlar… Beni linç ediyorlar” dedi. Güvenlik görevlileri, kısa bir kovalamacanın ardından şahsı yakaladı. Yakalama anında da arbede yaşandı.

Güvenliklere küfür etti

Şahıs o anda polise teslim edilmek istendiğini, özel güvenlik görevlileri de kendisini zaten polise teslim edeceklerini söyledi. Otogarın içindeki polis noktasına götürülen şahıs ile 4 güvenlik görevlisi karşılıklı olarak birbirinden şikâyetçi oldu. Şahıs kamera kayıttayken, kendisini polise teslim etmeye götüren güvenlik görevlisine diğer güvenlik görevlilerini göstererek birkaç kez “Sen Müslüman çocuğusun, bunlar ama orrr…u çocuğu” diyerek hakaretlerini de sürdürdü.

‘İşerken yakalandım’ itirafı

Kamerada “…Görüyorsunuz değil mi muameleye bakın… Canlı bombayım ya ben IŞİD’çiyim ben. Allah’tan artık sosyal medya diye bir şey var. Allah’tan haklarımızı paylaşabiliyoruz artık. Allah’tan birileri destekçi oluyor. Muameleye bak, işerken yakalandım lan ben, ağacın kenarına işerken. Ben neler yapacağım, sesimi duyurabilmek adıma neler yapacağım inanamayacaksınız” dedi.

Müzisyen yaparsa

Şahıs daha sonra 3 dakika 20 saniyelik bu görüntüyü gece yarısı sosyal medyada kendi ismiyle açtığı youtube video kanalında, Twitter ve Instagram hesabında “Antalya linç girişimi...”, “Antalya otogarı linç girişimi” başlıklarıyla yayımladı. 2000 yılından beri kendi bestelerini yapan bu kişinin sosyal medyada fenomen olduğu, 2008 yılında “aşklar hep yalanmış, yalanmamış kalmamış” sloganıyla ünlenen bir klibe de sahip olan “yalanmış” şarkısıyla tanınan bir müzisyen olduğu öğrenildi.

 

KAYNAK: AKDENİZ MANŞET 


2019-05-24 07:24:55
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0Helal olsun!
0Yerim!
0Çok acı...
0Hoş değil!
2Kızgın!
0Çok iyi!
0Yok artık!

Yazıyı PaylaşKategoriden Öne Çıkanlar

Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz