10line Gazaete
TR, Antalya
Sokakta spor var

Sokakta spor var

Muratpaşa Belediyesi, geçmişten günümüze sokak oyunları ve belediyenin spor okullarında eğitimi verilen spor branşları ‘Sokakta Spor Var Şenliği’nde biraraya getirdi. Yenigöl Mahallesi’nde düzenlene etkinlikte, bütün bir mahalle ip atlayıp futbol oynadı, pilates yapıp çim hokeyi denedi.

Muratpaşa Belediyesi, Başkanı Ümit Uysal’ın, her çocuğun istediği spor dalında temel eğitim alması ve mahalle sakinlerinin sporu bir yaşam kültürü haline getirmesi üzerine kurguladığı sporda toplumcu yaklaşım modelinin en büyük organizasyonu yaz spor okulları öncesi tanıtım çalışmasına başladı.

Sokakta spor var adı altında düzenlenen etkinlikte geçmişten bugüne sokak oyunları ve belediyenin spor okullarında eğitimi verilen spor branşları biraraya getirildi. Haftasonu Meltem Mahallesi Pazar yerinde düzenlenen ilk etkinliğin ardından şenlik Yenigöl Mahallesi’ne taşındı.

Mahallede bulunan spor tesislerinde bütün bir mahalle ip atlayıp futbol oynadı, pilates yapıp çim hokeyi denedi. Etkinlik Cumartesi saat 14.00’de Konuksever Stadı’nda Pazar ise yine aynı saatte Muratpaşa Kent Meydanı’nda devam edecek.   


2018-05-29 04:07:36
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0Helal olsun!
0Yerim!
0Çok acı...
0Hoş değil!
0Kızgın!
0Çok iyi!
0Yok artık!

Yazıyı PaylaşKategoriden Öne Çıkanlar

Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz