----
10line Gazaete
TR, Antalya
Türkan Şoray ile 40'ıncı yıl buluşması

Türkan Şoray ile 40'ıncı yıl buluşması

40. yaşına giren “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi, Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ın da katılımıyla 10 Ağustos 2017 Perşembe günü, saat 21.00’de Alaşehir’de gösterilecek.

1977 yılında Atıf Yılmaz tarafından çekilen, başrollerini Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in paylaştığı “Selvi Boylum Al Yazmalım”, Alaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen açık havada sinema etkinlikleri kapsamında Alaşehirlilerle buluşacak. Alaşehir Belediyesi tarafından “Ala Akşamlar” başlığıyla düzenlenen yaz etkinlikleri, iki efsaneyi; Türk sinemasının başyapıtlarından “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi ile Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ı ağırlayacak.

“Selvi boylunun al yazmalısı” Alaşehir’de!

40. yaşındaki filmin gösterimi; Alaşehir’deki açık havada sinema etkinliği kapsamında, 10 Ağustos Perşembe günü, Türkan Şoray’ın ve Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ın da katılımıyla şehir meydanında gerçekleşecek. Alaşehir, “Selvi boylunun al yazmalısı” Türkan Şoray ile Alaşehirlilerin kucaklaşmasına sahne olacak.

“Sevgi Emektir”

Ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un eserinden uyarlanan ve “Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti” cümlesiyle kalplere kazınan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi, 1977 yılında Atıf Yılmaz tarafından sinemaya aktarıldı. Aşk, tutku ve emek temalarını Asya, İlyas ve Cemşit karakterleri etrafında kurgulayan ve Türkan Şoray, Kadir İnanır, Ahmet Mekin gibi birbirinden usta oyuncuları bir araya getiren “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi, vizyona girdiği tarihten itibaren her kuşak tarafından hep çok sevildi, değerini hiç kaybetmedi. Film, 40.’ncı yılında da kalplere dokunmayı sürdürüyor.


2017-08-08 06:56:20
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0Helal olsun!
0Yerim!
0Çok acı...
0Hoş değil!
0Kızgın!
0Çok iyi!
0Yok artık!

Yazıyı PaylaşKategoriden Öne Çıkanlar

Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz