10line Gazaete
TR, Antalya
AK Parti mutlu, muhalefet üzgün

AK Parti mutlu, muhalefet üzgün

Seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Taş, “Artık icraat ve şahlanış vakti” derken, CHP İl Başkanı Kumbul, bu sonucu beklemediğini söyledi. İYİ Parti İl Başkanı Sağır ise, “Olan oldu. Çok iyimserim diyemem” yorumunu yaptı

Antalya’da siyasi parti il başkanları, cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekilliği genel seçimlerinde ise AK Parti-MHP ve BBP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanan 24 Haziran seçimlerini Akdeniz Manşet’e değerlendirdi. AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Milletimiz Türkiye’nin ayağındaki prangaları yeni yönetim sistemiyle söküp attı” derken, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Beklediğimiz bir sonuç değil, üzgünüz ancak üzülerek zaman kaybedemeyiz. Bu günden itibaren yollara çıkıyor ve çalışmaya başlıyoruz” dedi.  İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır ise, “Artık olan oldu. Çok iyimserim diyemem” yorumunda bulundu. MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, seçimden Cumhur İttifakı’nın güçlü ve galip çıktığını belirterek, “Milletimizin iradesini, sandıktan çıkan sonucu MHP her zaman saygıyla karşılamıştır” derken, HDP İl Eş Başkanı Cevdet Çağlar, barajı geçmenin sevincini yaşadıklarını ifade etti.

 

Taş: Şahlanma vakti

Türkiye Cumhuriyet tarihinin en önemli süreçlerinden birinin yaşandığına dikkat çeken AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş seçimle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Çok zor bir sürecin ardından milletimiz ülkemiz için son derece önemli bir kararla Cumhur İttifakı’na destek vererek Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Başkanı olarak seçti. 10 Mart’ta Cumhurbaşkanımızın bizlere emanet ettiği Antalya’da hamdolsun sizlerin sayesinde önemli bir başarı daha elde ettik. İttifak olarak ülkemizin geleceği için çok önemli bir destek sağlayan MHP’li ve BBP’li hemşerilerimize canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün Antalya’da ve Türkiye’de yaşanan bu güzel tablo seçimi bir ideolojinin değil Türkiye’nin kazandığının göstergesidir. Ülkemizin ve milletimizin üzerinde oynanan oyunlara karşı bugün tüm Dünya’ya büyük bir birlik mesajı verdik. Milletimiz Türkiye’nin ayağındaki prangaları yeni yönetim sistemiyle söküp attı, şimdi artık vakit icraat vakti, ülkemiz için şahlanma vaktidir. Önümüzdeki dönem milletimizin karşısına tüm eksikliklerimizi tamamlayarak çıkacağımızdan tüm hemşerilerimiz emin olsun. Milletimizin kurduğu AK Parti bu günlere milletimizin iradesiyle gelmiştir. Yarından itibaren vakit kaybetmeden milletimiz için yeniden koşturmaya başlayacağız. Milletimize verdiğimiz sözleri her zaman olduğu gibi hızlı bir şekilde yerine getireceğiz. Yeni sistem ile artık her alanda daha güçlü karar alacak, daha hızlı adımlar atacağız.”

Kumbul: Oylarımız kaydı

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, 24 Haziran seçimlerinde oylarının bir bölümünün İYİ Parti ve HDP’ye kaydığını söyledi. Kumbul, “Bütün örgütümüze teşekkür ediyorum. Sandıkların başında bekleyen vatandaşlara teşekkür ediyorum. Sahil kesimlerine baktığınızda CHP’nin oylarının İYİ Parti’ye kaydığını görüyoruz. Bizim amacımız Antalya’dan daha fazla oy almak ve daha fazla vekil göndermekti. Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da da oylarımızda bir düşme oldu. Önümüzde yoğun bir süreç ve yerel seçimler var. Sahaya inip yeniden çalışmaya başlayacağız. Gönül ister ki seçimler normal zamanlarda yapılsın. Referandum, Cumhurbaşkanlığı seçimi, genel seçim yerel seçim arka arkaya olmasın. Ülkede çok seçim yapılıyor. Bizler göreve geliyoruz hemen seçimlerle karşı karşıya kalıyoruz. Şimdi önümüzdeki seçimlere hazırlanacağız. Beklediğimiz bir sonuç değil, üzgünüz ama üzülerek zaman kaybedemeyiz. Bu günden itibaren yollara çıkıyoruz çalışmaya başlıyoruz” diye konuştu.

Sağır: İyimserim diyemem

İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır ise seçim sonuçlarını, “Olan oldu çok iyimserim diyemem. Dua ediyor, ümit ediyoruz” diye yorumladı. İYİ Parti’nin Türkiye ve Antalya’da her türlü imkansızlığa rağmen iyi sonuç aldığını vurgulayan Sağır şöyle devam etti: “Milletin iradesi sandıkta ufak tefek eksikliklere rağmen tecelli etmiştir. Demokrasinin gereği budur. Sandıktan çıkan sonuca saygı duymalıyız. Umudumuz Türkiye geneliyle ilgili olarak; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın miting meydanlarında söylediği, ‘Ben Cumhurbaşkanı olursam ekonomi Türkiye’de rayına girer, toplumsal huzur gelir, terörle mücadelede başarılı işler yaparız’ söylemlerinin gerçekleşmesini bekliyoruz. 2023 Türkiye vizyonunun hayata geçmesini bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda hayata geçirir biz de vatandaş olarak huzur buluruz. İYİ Parti Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da da bütün zorluklara rağmen inanılmazı başarmış, baraj sorunu olmadığını göstermiştir. Antalyalılara bizlere vermiş olduklar destek için teşekkür ediyoruz. İYİ Parti’nin teşkilatlarında görev yapmış arkadaşlara, vekil adaylarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Seçim sonuçlarıyla ilgili olabilecek olan oldu ve çok iyimserim diyemem ancak umarım her şey Türkiye için iyi olur.”


Aksoy: Milli iradeye saygı

MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy da, 24 Haziran’da sandıktan Cumhur İttifakı’nın güçlü ve galip çıktığını anlatarak şunları söyledi: “MHP’yi ekranlarda barajın altında bırakan sözde anketçiler, sözde yorumcular, ‘MHP barajı aşamaz’ diye ifade buyuranlar, buyurmuş oldukları sözlerin altında kaldılar. Bu sürecin içerisinde sahada, azimle, gayretle hevesle çalışan bütün dava arkadaşlarımızı kutluyor, onlara Allah razı olsun diyorum. Seçimler Antalya için Türkiye için çok iyi oldu. MHP seçimler olsa da olmasa da 7 gün 24 saat çalışır. MHP’ye aziz milletimiz denetleme ve denge yetkisi vermiştir. Milletimizin milli iradesini, sandıktan çıkan sonucu MHP her zaman saygıyla karşılamıştır.”

Çağlar: Uzlaşı kültürü şart

HDP İl Eş Başkanı Cevdet Çağlar ise barajı geçmenin sevincini yaşadıkları belirterek, “Seçimler olağanüstü şartlarda gerçekleştirildi. Anti demokratik bir ortamda seçime gidildi. Sonuç halkın iradesinin yüzde 100 sandığa yansıdığı bir seçim değil. Biz parti olarak güçlü bir kampanya yürüttük. Bu kadar baskıya rağmen barajı geçtik. Bizleri görmezden geldiler, ulusal medyada yer almadı yaptığımız çalışmalar. Oy ve milletvekili sayısı olarak meclisteki en büyük 3’üncü parti olduk. Türkiye halkı, HDP olmadan bu ülkede hiçbir sorun çözülemez mesajı verdi, uzlaşı mesajı verdi. Umarım bu dönem uzlaşı ve barış dönemi olur. Antalya’da da güçlü bir kampanya yürüttük. 1 vekil kazandık. Önümüzdeki süreçte de ülke sorunlarını çözme noktasında parlamentoda ve yaşamın her alanında güçlü bir sorumluluk alacağız” dedi.

KAYNAK: Akdeniz Manşet

 


2018-06-26 04:26:51
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0Helal olsun!
0Yerim!
0Çok acı...
0Hoş değil!
0Kızgın!
0Çok iyi!
0Yok artık!

Yazıyı PaylaşKategoriden Öne Çıkanlar

Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz