Antalya Haberleri

Irak ile enerjide yeni sayfa açılıyor

Irak ile enerjide yeni sayfa açılıyor

Türkiye ile Irak arasında gerçekleştirilen diplomatik görüşmeler yeni bir boyuta taşınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 yıl sonra Irak'a gidecek. Ziyarette masadaki en önemli konu başlıklarından birinin enerji olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 yıl aradan sonra Irak'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 yıl aradan sonra Irak’a günübirlik resmi ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan, Bağdat ve Erbil hattında üst düzey yetkililerle görüşecek. Tarihi ziyarette Orta Doğu'daki sıcak gündem, güvenlik, ticari ilişkiler ve su konuları masada olacak.

Devamını Oku

Türkiye'nin yardım eli Gazze yolunda: Tırlar 12 ton malzeme taşıyor

Türk Kızılay tarafından hazırlanan 9'uncu 'İyilik Gemisi' Mısır'ın El-Ariş Limanı'na yardımları ulaştırdı. Yardımların Refah Sınır Kapısı üzerinden Filistin halkıyla buluşması için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Her biri 12 ton acil yardım malzemesi taşıyan tırlar, 3 bin 774 ton malzemeyi Gazze'ye ulaştıracak.

Devamını Oku

Yeni haftada hava nasıl olacak?

Bugün yurdun doğusunda kuvvetli yağış etkisini sürdürmeye devam edecek. Yeni haftayla birlikte ise tüm yurtta sıcaklık değerleri mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Son tahminlere göre Ankara'da termometreler 30 dereceyi gösterecek.

Devamını Oku

Meclis'te gündem yoğun: Fahiş fiyata ağır yaptırım geliyor

TBMM'de bu hafta gündem yoğun. Hafta boyunca Meclis'te 23 Nisan etkinlerine ilişkin kutlamalar yapılacak. Salı günü Genel Kurul'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel oturum gerçekleştirilecek. Enerji alanında düzenlemeler getiren teklif de bu hafta Genel Kurul'da görüşülecek.

Devamını Oku