10line Gazaete
TR, Antalya
Antalya’da Karadeniz  Rüzgarı esecek

Antalya’da Karadeniz Rüzgarı esecek

Antalya Karadenizliler Derneği (ANKARDER), tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan geleneksel ‘Yayla Şenliği’ 28 Nisan Pazar günü Döşemealtı Mesire Alanı’nda düzenlenecek.

Sabah 10:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında gerçekleşecek şenlikte, gün boyunca konser, eğlence ve çeşitli aktiviteler ile adeta Karadeniz esintisini Antalya’ya taşınacak.

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Antalya’nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olan ANKARDER, 2009 yılında kurularak Karadeniz’in 18 ilini ederek 200 bine yakın Karadenizliyi temsil ediyor. Kuruluşunun 10’un yılında geleneksel Karadeniz yayla şenliklerini Akdeniz’e taşıyacak olan ANTKARDER, Döşemealtı C Tipi Mesire Alanı’nda buluşacak. Karadeniz’in yöresel sanatçıları Ahmet Ekşi, Nuray Aksoy, Mustafa İlhan ve Taner Eyüpoğlu’nun konserlerinin yanı sıra kemençe ve horon ile katılımcıların kulaklarının pası silinecek. ANTKARDER Yönetim Kurulu Başkanı Halis Ekşi, vatandaşlara çağrıda bulundu. Ekşi, “10’uncu yılımıza özel Antalya’mızda yaşayacağımız Karadeniz esintisine tüm Antalyalıları bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


2019-04-26 08:40:14
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0Helal olsun!
0Yerim!
0Çok acı...
0Hoş değil!
0Kızgın!
0Çok iyi!
0Yok artık!

Yazıyı PaylaşKategoriden Öne Çıkanlar

Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz