10line Gazaete
TR, Antalya

Sürpriz olmadı

Yazdıklarımız ve söylediklerimiz bir kez daha tescillendi.

Bu benim açımdan son derece mutluluk verici.

Zira biz gazetecilerin görevi kamuoyunu doğru bilgilendirmektir.

Dolayısıyla yazdıklarımızın doğru çıkması tarif edilemez bir duygu.

Son olarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel konusunda haklı çıktık. AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, dün Türel’in yeniden Antalya Büyükşehir Belediye adayı olduğunu resmen açıkladı. Haber son dakika olarak bütün ajanslarda yer aldı.

Biz de ilk günden beri Türel’in yeniden aday gösterileceğini yazdık.

Yapılan anketlerde Türel’in açık ara önde olduğunu vurguladık.

Antalya’da en çok tanınan siyasetçi olduğunu söyledik.

Bunları dile getirirken elbette ezber konuşmuyorduk.

Kamuoyuyla yaptığımız görüşmelerde bunun böyle olduğunu biliyorduk.

Tabii ki en büyük avantajı yaptığı hizmetler.

Gerek ilk dönemi olsun, gerekse ikinci dönemi. İki dönemde de Antalya, tarihi boyunca görmediği hizmetlerle tanıştı. Altyapı, üstyapı, devasa projelerle adeta kentin çehresini değiştirdi. İşte tüm bunlar O’nun Antalya’da bir numara olmasına yetti.

Malumunuz Başkan Türel’in ayrıca kendisine has oyları var. Sayıları hiç de azımsanmayacak bir kitle siyasi görüşüne bakmadan Türel’e oy veriyor. Yeniden aday gösterilmesi halinde yine oy vereceğini söylüyor. Bu bize ayrıca Türel’in 31 Mart 2019 seçimlerinde de favori olduğunu gösteriyor. Diğer siyasi partiler bugün itibariyle hangi adayı gösterirse göstersin Türel karşısında pek şansı olmayacak. Bugünkü fotoğraf bize bunu net olarak gösteriyor.

Evet, AK Parti Genel Merkezi Başkan Türel’i aday göstererek doğru bir hamle yaptı. Tabi bunu yaparken elbette ezber hareket etmedi. Kamuoyu yoklamalarına, temayülden çıkan sonuçlara baktı. Yaptığı hizmetlerini göz ardı etmedi. Uzun lafın kısası Sezar’ın hakkını Sezar’a teslim etti. Dolayısıyla bu benim açımdan hiç ama hiç sürpriz olmadı. Antalya’ya hayırlı olsun.

2018-11-22 04:38:28 -

Yazıyı Paylaş


Yorumlar

    Habere Henüz Yorum Yapılmamış.

Habere Yorum Yaz